Dom Zdrojowy

Dom Zdrojowy to prawdopodobnie najlepiej rozpoznawalny obiekt uzdrowiskowy w Długopolu-Zdroju. To w tej okolicy zbiera się najwięcej kuracjuszy i turystów poszukujących miejsca na odpoczynek.

Początkowo, w latach '40 XIX stulecia, mieściła się tu wyłącznie zadaszona, drewniana hala spacerowa. Jej powstanie to inicjatywa doktora Juliusza Hanckego – ówczesnego właściciela uzdrowiska, który położył ogromne zasługi dla rozbudowy infrastruktury Długopola. W 1930 roku obiekt gruntowanie zmodernizowano – otworzono wtedy pijalnię wód mineralnych i cukiernię.

Kilka lat po II Wojnie Światowej halę spacerową całkowicie odcięto od parku dobudowaniem na całej szerokości przeszkleń – w tak powstałym pawilonie działały kawiarnia, świetlica oraz czytelnia. Wielka powódź w 1997 roku niemal w całości zniszczyła zabytkowy obiekt. 12 lat później otworzono nowy dom zdrojowy, wyglądem nawiązujący – choć nie w 100% wiernie – do historycznego pierwowzoru.

Dom Zdrojowy z pijalnią wód mineralnych, halą spacerową, centrum obsługi kuracjuszy i klimatyczną kawiarnią mieści się na skraju Parku Zdrojowego.

Dodaj opinię

Centralny obiekt długopolskiego uzdrowiska, który może poszczycić się bardzo długimi tradycjami. W latach ‘40 XIX w., z inicjatywy dr. Juliusza Hanckego, wybudowano drewnianą halę spacerową. W 1930 r. przekształcono ją w pijalnię wód mineralnych. “Powódź stulecia” niemal doszczętnie zniszczyła zabytkowy dom zdrojowy, zrekonstruowany niekoniecznie wiernie w 2009 r.

Dom Zdrojowy warto zapisać na wideo – może się tym zająć KM Studio kamerzysta Wrocław

Dom Zdrojowy adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Dom Zdrojowy, zobacz gdzie w Długopolu Zdrój zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Dom Zdrojowy.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Dom Zdrojowy opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij