Gminny Kompleks Sportowy Międzylesie

Jedną z najgorszych rzeczy, które mogą spotkać turystów preferujących aktywne spędzanie czasu, jest brak odpowiedniej infrastruktury i zaporowe ceny. Tego typu rozczarowanie nie powinno spotkać sportowców-amatorów w Międzylesiu – jak dotąd wstęp na wszystkie obiekty nowoczesnego Gminnego Kompleksu Sportowego Międzylesie jest dla wszystkich darmowy.

Główną atrakcją międzyleskiego obiektu są baseny. Niecka sportowa posiada 6 torów o długości 25 metrów. Basen posiada osłonę w postaci pneumatycznego balona. Kompleks posiada również niecki rekreacyjne i dla dzieci, pełne dodatkowych atrakcji w rodzaju zjeżdżalni, fontann, biczy i armatek wodnych. Wygodnie opalać się można na szeregu leżaków.

Zespół obiektów sportowych uzupełniają boisko do siatkówki (z nawierzchnią... trawiastą), stoły do ping-ponga, szatnie oraz plac zabaw z huśtawkami, karuzelami itp. Niedaleko znajduje się miejski stadion z boiskiem do piłki nożnej oraz żużlową bieżnią.

Kompleks wybudowano na miejscu kąpieliska z 1885 roku. W latach '30 specjalnie dla mieszkającej w Międzylesiu medalistki igrzysk w Berlinie, Ruth Nitzsche, jeden z basenów wydłużono do olimpijskich rozmiarów – 50 metrów. Przez pewien czas obiekty były objęte ochroną jako zabytki, jednak postępujące zniszczenia i rozszczelnienie niecek doprowadziły całkowitego do zamknięcia zasłużonych basenów. Zakończona w 2013 r. gruntowna modernizacja kosztowała ok. 10 milionów złotych.

Dodaj opinię

Mały raj dla sportowców-amatorów i wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu. Można skorzystać ze stadionu piłkarskiego, boiska do siatkówki i badmintona (trawiastego), stołów ping-pongowych, a przede wszystkim - dwóch basenów. Część sportowa, o długości 25 m i z 6 wydzielonymi torami, posiada pneumatyczną osłonę. Jest też urozmaicona niecka rekreacyjna.

Gminny Kompleks Sportowy Międzylesie adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Gminny Kompleks Sportowy Międzylesie, zobacz gdzie w Długopolu Zdrój zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Gminny Kompleks Sportowy Międzylesie.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Gminny Kompleks Sportowy Międzylesie opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij