Choć uzdrowisko Kudowa-Zdrój, z uwagi na panujący w nim łagodny klimat nie nadaje się zbytnio do uprawiania sportów zimowych, u stóp Świniego Grzbietu, ok. 1 km od centrum miasta, przy drodze do Jakubowic znajduje się nie co innego, jak właśnie Dolina Sportów Zimowych.

Śnieg, w porównaniu do innych obszarów miasta, zalega w niej stosunkowo długo. Miłośnicy białego szaleństwa znajdą tam 2 wyciągi narciarskie, jeden mający długość 200 m i umożliwiający pokonanie trasy o długości 450 m, drugi, zwany „śnieżnym kołem”, wyprowadzający na trasę długości 300 m, po której można zjeżdżać na specjalnych pojazdach przypominających wielkie dętki a także na snowboardzie.

Z górnych stacji wyciągów roztaczają się piękne widoki na Góry Stołowe.

Na terenie Doliny Sportów Zimowych znajduje się wypożyczalnia sprzętu, bar oraz bezpłatny parking.

Gdyby zabrakło w niej śniegu, można liczyć na jego obecność w Ośrodku Sportów Zimowych, w Zieleńcu będącym dzielnicą Dusznik Zdroju, oddalonym od Kudowy 17 km na południowy wschód.

Ośrodek ten dysponuje 23 wyciągami orczykowymi, wieloma wypożyczalniami sprzętu narciarskiego i snowboardowego, działają w nim także szkółki narciarskie.

Dodaj opinię

Karnet normalnyKarnet ulgowyBilet na jeden zjazd
Wyciąg narciarski (10+1)15 zł12 zł2 zł
Wyciąg Śnieżne Koło (10+1)20 zł20 zł2 zł
Wypożyczalnia sprzętu (komplet, narty +buty)35 zł/1 dzień25 zł/1 dzień
Karnet grupowy (pow. 15 os.)10 zł10 zł


Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.
Dolina Sportów Zimowych adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Dolina Sportów Zimowych, zobacz gdzie w Długopolu Zdrój zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Dolina Sportów Zimowych.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Dolina Sportów Zimowych opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij