Park Zdrojowy

Pięknie położony, gruntownie odnowiony w 2012 roku Park Zdrojowy to idealne miejsce na spokojny odpoczynek w otoczeniu urzekającej przyrody w samym centrum Długopola-Zdroju.

Współcześnie Park Zdrojowy zajmuje powierzchnię około 30 hektarów. Jednym z jego największych atutów jest ogromna różnorodność rosnących gatunków krzewów i wiekowych drzew. Cień i wytchnienie przysiadającym na licznych ławeczkach turystom i kuracjuszom gwarantują m.in. jawory, cisy, buki czy sosny. Główna aleja spacerowa (o długości ok. 600 m) obsadzona jest szpalerem lip i klonów.

Na terenie długopolskiego Parku Zdrojowego mieszczą się dwa obiekty sanatoryjne, amfiteatr z miejscami dla widowni oraz Dom Zdrojowy z kawiarenką i pijalnią wód. Ujęcia z miejscowych uzdrawiających źródeł mieszczą się również na świeżym powietrzu – jedno z nich wieńczy oryginalna rzeźba łososia. W parku są również nieco bardziej konwencjonalne niewielkie stawy i fontanny. Po ostatniej modernizacji znacznie zwiększyła się liczba drewnianych altan i tarasów widokowych. Parkową małą architekturę uzupełnia mała skalna grota ze źródełkiem. Po zachodzie słońca teren oświetlają latarnie, tworząc sprzyjający romantycznym przechadzkom nastrój.

Park Zdrojowy w Długopolu-Zdroju założono w 1819 roku. Jego obszar powiększano już kilkukrotnie w trakcie jego blisko 200-letniej historii – w 1875 do Parku Zdrojowego włączono część leśnych terenów w rejonie Wronki (458 m n.p.m.) po drugiej stronie Nysy Kłodzkiej. Ta część jest zdecydowanie mniej uczęszczana.

W 1960 r. przy jednej z alejek ustawiono kamienny obelisk z okazji „XV rocznicy wyzwolenia”. Niedawne prace rewitalizacyjne, choć zdecydowanie poprawiły wygląd i funkcjonalność parku, nie objęły jednak wszystkich dawnych obiektów – nie zdecydowano się m.in. na odtworzenie zegara kwiatowego.

Dodaj opinię

30-hektarowy teren, stworzony do kojącego odpoczynku na łonie natury. Park Zdrojowy w Długopolu ma dwie wyraźnie odmienne części. Z jednej strony “dziki” las na wschodnim brzegu Nysy Kłodzkiej. Z drugiej część typowo uzdrowiskowa, pełna uporządkowanej zieleni, pięknych alejek, sadzawek i wymyślnych fontann z wodą mineralną. Stoi tu też kilka pomników.

Filmowaniem Parku Zdrojowego może zająć się firma KM Studio filmowanie wesel Wrocław

Park Zdrojowy adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Park Zdrojowy, zobacz gdzie w Długopolu Zdrój zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Park Zdrojowy.
  • Ulica
    Park Zdrojowy
    Park Zdrojowy mieści się przy ulicy Park Zdrojowy w Długopolu Zdrój
  • 57-520 Długopole-Zdrój
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Park Zdrojowy opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij