Śnieżnicki Park Krajobrazowy

Przyroda Ziemi Kłodzkiej to kusicielka, której oprzeć się nie sposób. Każdy, kto odwiedza Kłodzko, Lądek-Zdrój czy Długopole-Zdrój, prędzej czy później wybierze się więc choćby do Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego, który poprzecinany jest gęstą siecią szlaków turystycznych. Powstał w 1981 r. i obejmuje 3 grupy górskie Sudetów Wschodnich: Góry Złote, Góry Bialskie i Masyw Śnieżnika z najwyższym szczytem Śnieżnikiem (1425 m.n.p.m.). Jego powierzchnia to 28800 ha.

Jego nietuzinkową przyrodę chroni się dodatkowo w 5 rezerwatach przyrody, m.in. rezerwacie „Jaskinia Niedźwiedzia” w Kletnie, usytuowanym 35 km na południowy wschód od Kłodzka (jaskinia słynie w całym kraju ze swej wyjątkowo pięknej szaty naciekowej) czy rezerwacie „Wodospad Wilczki” obejmującym wodospad Wilczki wraz z wąwozem potoku Wilczka, gdzie oprócz lasu bukowego występują rzadkie gatunki mchów i wątrobowców naskalnych.

Dodaj opinię

Obszar specjalnej ochrony przyrody - ze względu na unikalną wartość sudeckich krajobrazów oraz obecność rzadkich gatunków roślin, zwierząt czy form geologicznych. Na obszarze o powierzchni 28800  ha powołano 5 rezerwatów. Śnieżnicki Park Krajobrazowy utworzono w 1981 r., na terenie obejmującym 3 pasma górskie. Wytyczono tu ponad 360 km szlaków turystycznych.

Śnieżnicki Park Krajobrazowy adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Śnieżnicki Park Krajobrazowy, zobacz gdzie w Długopolu Zdrój zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Śnieżnicki Park Krajobrazowy.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Śnieżnicki Park Krajobrazowy opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij