Spływy kajakowe Nysą Kłodzką

Nysa Kłodzka o długości 195 kilometrów stanowi jeden z najciekawszych szlaków wodnych w Polsce. Górska rzeka płynie przez szereg ciekawych miejscowości z interesującymi zabytkami, a leśne i polne obszary pozwalają cieszyć się dziką przyrodą i pięknymi widokami na masywy górskie Sudetów Wschodnich i Środkowych. Przystanie znajdują kajakowe znajdują się m.in. w Długopolu Dolnym, Bystrzycy Kłodzkiej, Kłodzku czy Bardzie.

Nysa Kłodzka jest raczej łatwą rzeką – należy uważać tylko na kamienie w górnym odcinku, miejscami skalne brzegi i sztuczne progi w kilku miejscowościach. Bezpieczne przepłynięcie kajakiem bądź pontonem przez część z nich, zwłaszcza w dole rzeki, jest praktycznie niemożliwe.

Jedną z najpopularniejszych tras na Nysie jest Bardzki Przełom – liczący 52 kilometry odcinek, podzielony na trzy jednodniowe etapy. Zaczyna się na moście w Zabłociu za Bystrzycą Kłodzką, a kończy w Topoli nad Jeziorem Paczkowskim. Wprawdzie niezależnie od pory roku trzeba kajak w kilku miejscach własnoręcznie przenieść, to walory krajobrazowe i całkiem szybki nurt powinny zrekompensować wysiłek. Na wspomnianym wyżej odcinku od ponad 20 lat odbywa się Ogólnopolski Spływ Kajakowy Nysa Kłodzka – jeden z 8 zaliczanych do cyklu krajowego Grand Prix.

Na spływ Nysą Kłodzką najlepiej wybrać się wczesną wiosną, niedługo po stopnieniu śniegów. Później nurt może zrobić się w wielu miejscach zbyt płytki, a chodzi przecież o to by w kajaku płynąć, a nie co chwila przenosić go na ramionach.

Dodaj opinię

Główna rzeka na Ziemi Kłodzkiej powszechnie uznawana jest za jeden z najlepszych szlaków wodnych w kraju. Trasy kajakowe na Nysie Kłodzkiej mają łącznie 195 km długości, a wyposażone w odpowiednią infrastrukturę przystanie funkcjonują m.in. w Długopolu Dolnym, Bystrzycy Kłodzkiej, Bardzie itd. Niedogodnością w dolnych odcinkach mogą być liczne przenoski.

Spływy kajakowe Nysą Kłodzką adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Spływy kajakowe Nysą Kłodzką, zobacz gdzie w Długopolu Zdrój zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Spływy kajakowe Nysą Kłodzką.
  • 57-520 Długopole-Zdrój
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Spływy kajakowe Nysą Kłodzką opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij