Trasa rowerowa przez Międzygórze na Czarną Górę

Do Międzygórza z Długopola Zdroju prowadzi prosta i łagodna 16-kilometrowa trasa. Wprawdzie biegnie bezustannie lekko pod górkę, to pokonanie ok. 350 m przewyższeń nie powinno trwać dłużej niż godzinę i 15 minut.

Asfaltowa droga prowadzi przez główne ulice Długopola Dolnego, Długopola-Zdroju i Długopola Górnego. Za tą ostatnią miejscowością należy odbić w kierunku Domaszkowa i dalej cały czas prosto aż do bajkowego Międzygórza.

Zaawansowani amatorzy kolarstwa mogą spróbować dojechać rowerem aż do Czarnej Góry, by tam spróbować swoich sił na trasach Parku Rowerowego. Za Międzygórzem zaczynają się jednak trudniejsze, leśne ścieżki. Raz że szutrowe i kamienne, dwa że zdecydowanie bardziej strome – szczególnie końcowy podjazd na sam szczyt.

W sumie pokonanie 1 km podjazdów na 25-kilometrowej trasie (od Długopola Dolnego licząc) to kwestia 2-3 godzin. Kto nie będzie czuł się na siłach, może zrezygnować z ataku na Czarną Górę i podjechać na dolną stację „Babci”, a na wierzchołek udać się wyciągiem.

Dodaj opinię
Trasa rowerowa przez Międzygórze na Czarną Górę adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Trasa rowerowa przez Międzygórze na Czarną Górę, zobacz gdzie w Długopolu Zdrój zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Trasa rowerowa przez Międzygórze na Czarną Górę.
  • 57-520 Długopole Zdrój
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Trasa rowerowa przez Międzygórze na Czarną Górę opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij