Odnowa biologiczna największym atutem Długopola-Zdroju - uzdrowiska w górach

Małe miejscowości w górach mają cokolwiek ograniczony zestaw sposobów na to, żeby przyciągnąć do siebie turystów. Poza najbardziej oczywistymi - zaciszną atmosferą i pięknymi widokami - mogą to być dogodne warunki narciarskie, intrygująca historia, jakieś zabytki architektoniczne… Jednak zdecydowanie największą moc przyciągania ma po prostu perspektywa przyjemnego relaksu. Silnym magnesem będzie też fachowa odnowa biologiczna - czyli coś, co niepozorne Długopole-Zdrój na Dolnym Śląsku systematycznie rozwija od dłuższego już czasu.

Naturalnie wszystko zaczęło się od źródeł wód mineralnych i odkrycia ich leczniczych właściwości. Tak z grubsza zaczynają się dzieje każdego uzdrowiska - a takich kurortów na Ziemi Kłodzkiej powstało wyjątkowo dużo. Choć o Długopolu-Zdroju z czystym sumieniem można mówić jako najmniejszym i najsłabiej rozpoznawalnym spośród nich wszystkich, to akurat w dziedzinie odnowy biologicznej wcale nie musi odstawać “in minus” od pozostałych górskich kurortów w regionie. W końcu miasteczko ma wszystko co trzeba, by mogły rozwinąć się tego rodzaju usługi. Innymi słowy: aby mogły powstać ośrodki z kategorii SPA & Wellness.

We współczesnej branży turystycznej to właściwie synonim relaksu na najwyższym poziomie. Masaże wszelkiego typu, rozmaite odmiany kąpieli (nie tylko w wodzie), sauny, jacuzzi, quasi-terapie dźwiękami, zapachami czy kolorami… Jak widać odnowa biologiczna w Długopolu czerpie nie tylko z bogactwa pozytywnych właściwości bijących w górach leczniczych źródeł. Zabiegi SPA przynoszą rewelacyjne wręcz efekty - parę takich procedur zwykle wystarczy, by z osoby znużonej i przygnębionej zmienić w człowieka wprost promieniejącego energią i dobrym samopoczuciem. Wszystko byłoby pięknie i cudownie, gdyby nie dość wysoki próg finansowy.

Nie da się ukryć, że taki turnus relaksacyjno-rehabilitacyjny w obiekcie noclegowym posiadającym własne SPA & Wellness w górach mocno daje po kieszeni. Generalnie odnowę biologiczną swoim klientom oferują przede wszystkim luksusowe hotele, wielogwiazdkowe pensjonaty (etc.), a Długopole ma parę takich ośrodków wypoczynkowych. Zwykle odbywa się to w ramach specjalnych pakietów, ale jeśli to komuś nie wystarczy, zwykle może sobie dobrać parę zabiegów za dodatkową opłatą. I tu mały myk: takie SPA rzadko kiedy są ekskluzywne, goście z zewnątrz również mogą korzystać z ich usług. Tyle, że za wizytę płacą ciut więcej niż klienci danego obiektu. Można zatem zarezerwować sobie tanie noclegi w jednym ośrodku, a w drugim umówić się na parę zabiegów SPA w konkretnym terminie i o określonej godzinie. Mało to wygodne, ale zwykle wychodzi odczuwalnie taniej.

Zresztą, na podobnych zasadach funkcjonuje wiele hotelowych basenów w górach. Czysta maksymalizacja zysków, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów i jakości. A co się zaś tyczy Długopola-Zdroju - miejscową odnową biologiczną być może trudno zachwycać się w porównaniu z najsłynniejszymi uzdrowiskami świata, za to i tak relaksuje, odpręża ciało i umysł o wiele lepiej niż co niektóre z bardziej znanych kurortów turystycznych.

Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij