Bystrzyca Kłodzka

Kto nie chciałby na południu Polski zobaczyć miasta, które wiosną i latem wygląda jakby było usytuowane na południu Europy? Bystrzyca Kłodzka oddalona od Polanicy Zdroju 17 km na południowy wschód, oglądana zwłaszcza z prawego, wysokiego brzegu przepływającej przez nią Nysy Kłodzkiej, chwyta za serce plątaniną swych uliczek, które opadają stromo do zbiegu Nysy Kłodzkiej i Bystrzycy.

Miasteczko zachowało średniowieczny układ urbanistyczny, znaczony w przestrzeni sporymi fragmentami murów obronnych z wieżami Kłodzką, Rycerską i Bramą Wodną. Znajdują się w nim dwa rynki otoczone renesansowymi i barokowymi kamieniczkami, przy czym na dużym rynku wyróżnia się XIX-wieczny ratusz, na małym zaś piękna, barokowa figura wotywna, pręgierz z XVI stulecia i dawny, zbudowany w XIX w. zbór ewangelicki.

W tym ostatnim mieści się jedyne w Polsce Muzeum Filumenistyczne, w jakim zgromadzono ok. pół miliona etykiet zapałczanych i 1400 najróżniejszych zapalniczek lontowych, benzynowych, gazowych, elektrycznych i chemicznych.


Dodaj opinię
Bystrzyca Kłodzka adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Bystrzyca Kłodzka, zobacz gdzie w Długopolu Zdrój zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Bystrzyca Kłodzka.
  • 57-500 Bystrzyca Kłodzka
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Bystrzyca Kłodzka opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij