Międzygórze

Nieopodal Kletna, bo tylko 12 km na południowy zachód, warto zatrzymać się w położonej wśród lasów wsi Międzygórze. Nie dość, że stara, pensjonatowa zabudowa w stylu alpejskim i norweskim wraz z drewnianym, XVIII-wiecznym kościołem św. Józefa wyglądają tu jak z bajki, to jeszcze działa w miejscowości Ogród Bajek, gdzie w otoczeniu zadbanej zieleni i pomysłowej architektury można spotkać Koszałka Opałka, Bolka i Lolka, smerfy, Strusia Pędziwiatra, Jasia i Małgosię, Kota w butach, Koziołka Matołka, Ducha Gór Rzepióra i wiele innych bohaterów znanych bajek, baśni i legend.

Figurki zrobione są m.in. z drewna, korzeni, patyków i szyszek co nadaje im fantastyczny, bliski naturze charakter. Sanktuarium Maryjne z 1782 r. na wzniesieniu Igliczna (845) wyrastającym na północy miejscowości choć murowane, z powodu swego ustronnego, malowniczego położenia, a także urokliwych dróg, jakie do niego prowadzą (np. szlak czerwony obok Wodospadu Wilczki) również wydaje się nieco bajkowe.

W ołtarzu świątyni znajduje się cudami słynąca figurka Matki Boskiej Śnieżnej Przyczyny Naszej Radości ukoronowana przez Jana Pawła II w czasie jego drugiej pielgrzymki do ojczyzny. Obok kościółka mieszczą się stacje Męki Pańskiej.


Dodaj opinię
Międzygórze adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Międzygórze, zobacz gdzie w Długopolu Zdrój zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Międzygórze.
  • 32-329 Międzygórze
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Międzygórze opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij