Republika Czeska

Położenie uzdrowiska nieopodal granicy z Czechami prowokuje do podejmowania wycieczek do naszego południowego sąsiada, choćby tuż za jego miedzę, np. do Adršpašsko-teplickych skál czyli masywu górskiego zbudowanego z górno-kredowych piaskowców, którego największym skarbem są uważane za jedne z najpiękniejszych w Europie skalne miasta Adršpašské i Teplické oddzielone od siebie Wilczym Jarem.

Masyw objęty jest ochroną narodowego rezerwatu przyrody Adršpašsko-teplické skály. Bardzo ciekawy jest także narodowy rezerwat przyrody Broumovské stĕny, który obejmuje wyraźny grzbiet górski o skalistych szczytach, zamykający od południowo-zachodniej strony Kotlinę Broumovską. Na południu styka się on z PNGS.

Odwiedzając rezerwaty warto zajrzeć do ulokowanych w ich pobliżu miejscowości jak Adršpach, Teplice nad Metují, Broumov, Police nad Metují, Machov. Wszystkie one kryją w sobie interesującą architekturę, która stanowi odbicie ich niebanalnych historii.

Dodaj opinię
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Republika Czeska opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij